Детективний путівник "Мар'яна заливає та хоче знати правду" презентували на Книжковому Арсеналі.

28.04.2015

Журналістка Олена Губіна презентувала на «Книжковому Арсеналі» свій дебютний роман «Мар’яна заливає та хоче знати правду», що побачив світ у видавництві «Марія».


Звідки в книжки з’явилась така дивна назва і чому бреше Мар’яна авторка розповідати  не стала — каже — варто зберігати інтригу для читачів.

Написала книгу кілька років тому за три місяці. Вдень писала, ввечері читала домашнім те, що написала за день. «Якщо вони не сміялись, викидала такий шматок, - зізнається Олена. - Мені хотілося, щоб в книзі було багато гумору. Хотілося, щоб вона дарувала оптимізм та радість в наш непростий час. І, здається, я впоралась з цим завданням».

 

 

Для себе сформулювала жанр твору як пізнавальний детектив. «Втім, потім вирішила зупинитися на «детективному путівнику, щоб доповнення «пізнавальний» не сприймалось як спонукання до дії», - посміхається письменниця.

Тим більш, що, хоча у романі є вбивство, пригоди, загадки та інші атрибути притаманні детективному жанру, це все ж таки не чистий детектив, бо також там присутня і любовна історія з драматичним трикутником, і путівник по улюбленим місцям киянки Олени Губіної, яка народилась і довгий час прожила в старому будинку в центрі столиці.

«Мене завжди дивувало, чому в літературі все найцікавіше відбувається десь далеко — в Лондоні або деінде. Мені захотілось зробити таку книгу, щоб її дія розкручувалась саме в Києві. Передати дух міста, яке я дуже люблю. Бо історія зберігається в підручниках, а атмосфера міста — в художній літературі».

Зараз Олена Губіна працює над другою книгою, де читачі знову зустрінуться з деякими героями першого роману. Щоправда, цього разу вони не обмежаться європейськими містами, а серед іншого подорожуватимуть на Памір, в пошуках снігової людини. Думаєте надто фантастичний сюжет? Якби ж то! Колись у такій експедиції довелось взяти участь як журналісту авторці роману...

Олена Губіна каже, що розуміє тих письменників, які пишуть серію книжок з тими самими героями: «Вони настільки входять у твоє життя, що з ними надзвичайно важко розпрощатися», - пояснює вона. 

І не заперечує для себе такої можливості.

Директорка видавництва «Марія» Марія Дворецька та Олена Губіна

Фото Вікторії Руденко


Джерело: 
http://bukvoid.com.ua/events/pesentation/2015/04/24/192351.html 

Комментарии

Пока нет комментариев

Написать комментарий